Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

pavel2015 

2018_05_12 Ať žijí duchové - Krakovec

104 fotek 12.5.2018 - zobrazení
Ať žijí esáčka!

Na výlet jsem se těšil maje v živé paměti film mého mládí:"Ať žijí duchové!" Coby dítko školou povinné jsem též nosil tašku a Leontýnka byla srdeční záležitost. Jsa bledé dítko jsem baštil pribináčky - pramen zdraví z Posázaví. :-D Po několika desítkách let mi přijde bližší rytíř Brtník z Brtníku maje dceru v tom věku. Navíc mi osud/vyšší moc/souhra náhod přihrála řidiče s prima osádkou. Z Lucky se stala průvodkyně zajišťující výklad o hradě. Lada zastávala funkci křídonosič první třídy. Na mě pak zbylo vše zdokumentovat. Přiměřeně. I tak jsem byl na hradě zavřen. Dvakrát. Tato fotka otevírání dveří není záchranná, nýbrž jen zběžná kontrola, páč jsem ve tmě tmoucí podezřele ztichl.
https://pavel2015.rajce.idnes.cz/2018_05_12_At_ziji_duchove_-_Krakovec/#2018_05_12_Krakovec_046.jpg

Plníce slib fotka ze sklepení se nikde neobjeví. I když vypadá velmi dobře. Původní plán dřevěného propadliště nebylo na hradě kde, páč to se natáčelo na Barrandově. Využívajíce skutečnosti čekajícího auta na odvoz, hradu užívali plnými doušky. Klidně sem zajedu na focení zas s nováčkem či prima partou.

Fotka fotbalového hřiště není jen tak obyčejná fotka. Nebyla to obyčejná budka. Ani kadibudka. Nýbrž třetí zastávka v hospodě.
https://pavel2015.rajce.idnes.cz/2018_05_12_At_ziji_duchove_-_Krakovec/#2018_05_12_Krakovec_153.jpg
Dále se tam odehrálo něco, co se těžko popisuje, by nevznikla nějaká fáma. Něco se tam přehnalo, bylo to o prsa. Příjemné, měkké, vlhké. Neplánovaná akce pro pobavení místních. Důležitější je, že seznam přání je o další položku kratší. První Krakovec byl v plánu. Toto bylo spontánní mimo plánovaní.

Lovec Ifča nezahálela a jsem rád, že jsem přispěl s trochou do keškového mlýna. Možná to položilo základ splnění letošního, velkého přání na mém seznamu pod položkou Šumava - na jaře neprůchozí. Třeba se ještě někdo přidá do čtyřky na zaplnění auta. Kešky jsem lovil se svými dítky školou povinnými v Brně a tak to včera byla prima zábava. Byť to obnášelo prozkoumat delší skalní masiv a vzdálenost 40 metrů nebyla vzdálenostních, ale výškových. Tamní tam chodí na rande neb je z tama prima výhled na zapadající sluneční koutouč.
Keškový výhled:
https://pavel2015.rajce.idnes.cz/2018_05_12_At_ziji_duchove_-_Krakovec/#2018_05_12_Krakovec_160.jpg

Zajímavý byl popis co slyšely holky dole. Delší dobu otázky a odpovědi - máš - nemáš, které skála všelijak lámala a pohlcovala. Závěrečné MÁM se neslo a pak nastalo deseti minutové ticho. Holky špekulovaly co tam tak děláme. Zkoumání zajímavého obsahu včetně patřičného zápisu zabralo. Přísnou logikou je krátký popis polohy kešky naprosto přesný a odpovídající:"Nad stenkou v kapsi skaly".

Děkuji Ifče za odvoz a všem za prima společnost. Báječně prožitý den. :-)

P.S.
Předpovídaný deštík/přeháňka s pravděpodobností 51% se nekonal. Naopak sluníčko se často hlásilo o slovo za příjemného pofukování větříku.
reklama

Komentáře

přidat komentář

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron