Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

pavel2015 

2019_01_12 Výhledy na Svatojánské proudy na bílo

84 fotek 13.1.2019 - zobrazení
Svatojánské proudy
vyhlídka Stromeč (neoficiální název)
v. Bednář, Smetanova v.

Předně zdravím paní majitelku plánované kavárny a těším se na další setkání, nově s posezením.

Až do středy byla v plánu lokalita s nadmořskou výškou 800 metrů. Neb k zimě patří toulky a brouzdání sněhem. Pokud nějaký je. A ve čtvrtek napadl i v Praze. V centru rychle roztál, ale na okrajích města zůstal. Navíc přimrzlo a v pátek bylo bílo i v centru. Jak zpívá Jarek Nohavica - kalamita jak sviňa a u Muzea čtyři. Tož co toho nevyužít a jet na níže položené místo kde sníh není tak častý? První mě napadl Karlštejn. Tam jsem byl mockrát, ale na bílo ještě ne. Mrknu na web sa a ... sobotní Svatojánské proudy. WoW. Počet kiláků 20. wOw. :-( V létě a teple super, v zimě už na hraně.

Byl jsem tam třikrát. Takže rok 2016 a NS Svatojánské proudy - tzn. dole kolem vody - podzimní varianta
https://pavel2015.rajce.idnes.cz/2016_11_05_Svatojanske_proudy_vyber/

Nadšení z lokality znamenalo repete pár dnů na to, ale tentokrát na druhé straně řeky - nahoře s vyhlídkami.
https://pavel2015.rajce.idnes.cz/2016_11_26_vyhledy_na_Svatojanske_proudy_vyber/

V tamním zápisu zmiňuji prima dvojctihodné koláčky.

Návrat po dvou letech, aneb jarní varianta s ještěrkou jako bonus:
https://pavel2015.rajce.idnes.cz/2018_04_14_Vyhledy_na_Svatojanske_proudy/

Včul k dnešku - na prvních fotkách je opomíjená tato bezejmenná vyhlídka:
https://mapy.cz/s/3kgh4
Aby s tím šlo nějak pracovat (popisek na fotce, odkazovat na to atd.), soukromě jsem si ji pojmenoval vyhlídka Stromeč - stejnojmenný kopec a zastávku busu nedaleko. Přímo na vyhlídce je bufáč. V zimě zavřený, v létě pro turisty a cyklisty špica zastávka s posezením a báječným výhledem.

Vyhlídka Bednář. I po dvou letech k ní stále nevede turistická značka a skoro nikdo tam nechodí. Napadený sníh prozradil, že tam nebyla ani noha. Jen hafol stop od lesní zvěře.
https://mapy.cz/s/3kgh9

Kousek nad ní je vyhlídka Máj. A tam to začlo. Drtivá většina lidí byla autoturistika v nemožném oblečení a botech stylem - z obchoďáku si odskočím 800 metrů tam, cvaknu pár fotek a zpátky do auta. Tam jsem potkal dvě cácorky, písklata, které zjevně byly turistky. Nejen oblečením, ale i tím, že přišly od spodu jako já. Pokračovaly nahoru, naše cesty se rozešly, aby se znovu potkaly u Smetanovy studánky.
https://mapy.cz/s/3kghQ
Já už měl za sebou Smetanovu vyhlídku a pidi vodopády stály za focení. I když malé, přehlušily jejich mohutné povídání, ze kterého z mého pohledu zůstalo jen divoké máchání a rozhazování rukama. Po půlhoďce u vody jsem nabral kurz k autu. Parkovalo tam jen 5, ale i tak bylo plno. Dojedu na rozcestník a k tamní autobusové zastávce akorát došly cácorky. Zkoumaly papírový jízdní řád (divné na dnešní dobu kdy mlaďoši tasí mobil a historické nástěnky je netankují (=nezajímají). Nabídl jsem jim svezení. Přijaly s tím, že Štěchovice stačí. Povídání nebralo konce a vydrželo až na metro Zličín. Též se vysvětlila bezradnost u zastávky - oběma se současně na poslední vyhlídce vybily mobily. Při návratu stálo za povšimnutí zásadní změny. Ranní cesta tam - kopce kolem řeky byly bílé, při návratu již holé bez sněhu. Při příjezdu do Prahy začalo dost pršet, holky měly štěstí.

Ještě k paní majitelce a super koláčkům. Takto vypadalo stavení v roce 2016:
https://pavel2015.rajce.idnes.cz/2016_11_26_vyhledy_na_Svatojanske_proudy_vyber/#2016_11_26_vyhl_Sv_proudy_080.jpg
Je v obci Teletín, vedle autobusové zastávky
https://mapy.cz/s/3kgmz
Zvenku nic moc, ale uvnitř se dějí věci. Už se neprodává rovně ode dveří, ale naštorc. Po levici nově zrekonstruovaná útulná místnost zářící novotou, kde si krátila čas posezením s dcerou. Po chvílí povídání a vzpomínání jak ten čas letí s tím, že tehdy i teď budou fotky na rajceti a s plánem se stavit znova zvolala s širokým úsměvem:"Vy mě snad donutíte zprovoznit tu kavárnu." To by bylo super. To stejné potvrdily později v autě cácorky, které tam též byly a koláčky již měly zbaštěné. Na celý jejich název jsme vzpomínali ...

Suma sumárum, prima výlet a k tamní lokalitě zbývá ještě letní varianta. :-)

P.S.
Koupil jsem 3 koláčky, dva slupnul v autě a třetí dovezl spolubydlící. Safra. Nemělo by to být obráceně kdy žena podstrojuje chlapovi?
reklama

Komentáře

přidat komentář

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron