Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

pavel2015 

2019_01_19 Brdy Třemšín

71 fotek 19.1.2019 - zobrazení
Brdy, Třemšín, Čertovo vřeteno

Slunečný pozdrav z výšlapu na Třemšín zasílá ...

Jedna věta vystihující podstatné a současně prozrazujíc kvíz uvedený túdlevá:
https://pavel2015.rajce.idnes.cz/2019_01_05_Krivoklatsko_Tyrov/

Těch 80 km tam je autem za hoďku na pohodu.
Trasa pro zvědavce:
https://mapy.cz/s/3jYVm

Po pátečním večeru plném tance, noblesy a elegance, kdy se začala psát první kapitola nové knihy, jsem byl rád, že plán měl jen 10 kiláků. 3 hoďky jsou 3 hoďky tance. Stačí zkusit 2 minuty jive v plné, závoďácké rychlosti a část vánočních řízků a salátů, uložených v pase na rovníku, je fuč. :-) Navíc "žluté kilometry" by se měly dle obtížnosti vynásobit dvěma, protože každý krok obnášel zapadení do hlubokého sněhu - namáhavější a časově náročnější. Místy byla jen žlutá značka a turistická stezka nikde. Jako třeba tady:
https://pavel2015.rajce.idnes.cz/2019_01_19_Brdy_Tremsin/#2019_01_19_Brdy_41.jpg

Počasí vyšlo skvěle a půlmetrové, sněhové závěje na příjezdové cestě potvrdily, že sníh napadl a neroztál. Cestou bublající potůček po levici a dole ptáci řvali jak na jaře přesto, že pražských -6C kleslo na brdských -8C. Na kopci si ptáci tolik "nevýskali". Během sváči v teple auta na pidi parkovišti dojelo další auto a vysedli běžkaři. Cestou jsem potkal hafol lidí i psů.

Podsedák opět v akci, včul odzkoušený v -8C, na vrstvě ledu a ve výšce 827 metrů. Po dlouhé době se dostaly ke slovu zimní, sluneční brýle. Od letních se liší vnitřní, měkkou, gumovou částí, která se přitlačí na nadočnicové oblouky (a z boku) a chrání oči před fičákem. Ve spodní části mají větrání ... takové lyžařské brýle pro turisty. V obchoďáku oddělení Tchibo do tří stovek. Na zkoušku a fachčí skvěle.

Příště opět - vedle jsem zmerčil (zahlédnout,uvidět) podobný okruh, neb pro mě pravá, zimní procházka znamená brouzdat se sněhem, zapadat po kolena, užít si jej ... :-)
reklama

Komentáře

přidat komentář

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron