Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

pavel2015 

2019_02_09 Brdy Plešivec Čertova kazatelna Viklan

39 fotek 10.2.2019 - zobrazení
Plešivec, Vyhlídka Čertova kazatelna, Vyhlídka Fabiánova zahrádka,
Smaragdové jezírko, NS Z Jinec na Olymp Brd

TT VT,VT TT TA TU Hustýýý!!!

Aneb úterní techniku tance vystřídaly dvě středeční výuky tance, následované čtvrteční technikou tance, pokračujíc páteční tančírnou a zakončené sobotní turistikou ve výšce 654 m n.m. I přes krátkou dobu došlo k zásadní změně od "moc nemusím" až po "můžu moc". A závěr protknutý bonusovým programem, který se jen těsně minul vrcholu.

Nestíhaje viklan v loňském roce s sa, byl zapsán na seznam přání. V rámci poznávání Brd zkraje letošního roku na něj konečně došla řada. Stanuvši tváří v tvář jsem si vzpomněl na Dobytí severního pólu kdy jeden člen legendární, české výpravy prohlásil:"No, nic moc. Když to srovnám s výletem na Kokořín, co je tady. Prd." Pokud se ovšem člověk rozhlédl okolo a popošel za pidi kamenný hřeben, zůstal stát v tichém úžasu. Jako by se ocitl v jiném světě. Kamený hřbitov není nejlepší pojmenování. Hnedle jsem si vzpomněl na Šumavu - Boubínský prales, kde je podobné, kamenné pole s mnoha pyramidami nejrůznějších tvarů a velikostí. Díky tajícímu ledu ve spodní části viklanu pravidelně a často padaly kapky vody. Cvakl jsem mnoho fotek a na jedné je zachycena jedna kapka padající - protáhlá, rozmazaná šmouha.

Cestou jsem pozornost věnoval všem dostupným krásám. Některým možná více. Vidina smaragdového pokladu mě omámila natolik, že jsem jej přešel asi o půl kilometru. Dosáhnuvši Smaragdového jezírka se ukázalo, že vše je jinak. Jmenuje se Plešivecké a poklad by hledal nějakou mimozemskou technologií neb vše bylo dovedně skryto před podobnými spěchálisty. V létě může mít svoje kouzlo a nedaleký přístřešek nabízí možnost přenocování či schovku před deštěm. Výše uvedené, zlatokopecké, rychle zbohatnuvši poblouznění v plánu nebylo a tak se trasa poněkud protáhla. Jiné krásy zase způsobily výpadek odbočit na Krkavčí skály, které v plánu byly. Kdo mě zná, například dítka - si řeknou:"Taťka nešel podle plánu??? To není možné!"

Přesto, že mám dvojici fotek, které by se šikl popisek:"Najdi 10 rozdílů", plníce slib na netu nebudou.

Na dnešní turistiku byl batoh těžší o další výstroj. V Globu, v oddělení Tchibo, jsem náhodou zmerčil nesmeky za pár stovek. A málem měly premiéru, neb asfaltka lesem do kopce byla pokryta ledem a pěkně klouzala. Naštěstí šlo jí to okraji silnice či někde, kde to tak neklouzalo. Ale ten pocit sucha a bezpečí stál za to. Přející počasí včetně tepla předvedlo ledu, že dlouho se roztahovat nebude.

Původní, plánovaná trasa:
https://mapy.cz/s/3o2T7
reklama

Komentáře

přidat komentář

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron