Pokračujte v prohlížení

Další alba autora

Podobná alba

Jestli se vám album líbí...

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIP Změny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotkuvideo tak objeví více lidí.
2019_02_09 Brdy Plešivec Čertova kazatelna Viklan
Komentáře Přidat
2019_02_09 Brdy Plešivec Čertova kazatelna Viklan
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

2019_02_09 Brdy Plešivec Čertova kazatelna Viklan

Popis

Plešivec, Vyhlídka Čertova kazatelna, Vyhlídka Fabiánova zahrádka,
Smaragdové jezírko, NS Z Jinec na Olymp Brd

TT VT,VT TT TA TU Hustýýý!!!

Aneb úterní techniku tance vystřídaly dvě středeční výuky tance, následované čtvrteční technikou tance, pokračujíc páteční tančírnou a zakončené sobotní turistikou ve výšce 654 m n.m. I přes krátkou dobu došlo k zásadní změně od "moc nemusím" až po "můžu moc". A závěr protknutý bonusovým programem, který se jen těsně minul vrcholu.

Nestíhaje viklan v loňském roce s sa, byl zapsán na seznam přání. V rámci poznávání Brd zkraje letošního roku na něj konečně došla řada. Stanuvši tváří v tvář jsem si vzpomněl na Dobytí severního pólu kdy jeden člen legendární, české výpravy prohlásil:"No, nic moc. Když to srovnám s výletem na Kokořín, co je tady. Prd." Pokud se ovšem člověk rozhlédl okolo a popošel za pidi kamenný hřeben, zůstal stát v tichém úžasu. Jako by se ocitl v jiném světě. Kamený hřbitov není nejlepší pojmenování. Hnedle jsem si vzpomněl na Šumavu - Boubínský prales, kde je podobné, kamenné pole s mnoha pyramidami nejrůznějších tvarů a velikostí. Díky tajícímu ledu ve spodní části viklanu pravidelně a často padaly kapky vody. Cvakl jsem mnoho fotek a na jedné je zachycena jedna kapka padající - protáhlá, rozmazaná šmouha.

Cestou jsem pozornost věnoval všem dostupným krásám. Některým možná více. Vidina smaragdového pokladu mě omámila natolik, že jsem jej přešel asi o půl kilometru. Dosáhnuvši Smaragdového jezírka se ukázalo, že vše je jinak. Jmenuje se Plešivecké a poklad by hledal nějakou mimozemskou technologií neb vše bylo dovedně skryto před podobnými spěchálisty. V létě může mít svoje kouzlo a nedaleký přístřešek nabízí možnost přenocování či schovku před deštěm. Výše uvedené, zlatokopecké, rychle zbohatnuvši poblouznění v plánu nebylo a tak se trasa poněkud protáhla. Jiné krásy zase způsobily výpadek odbočit na Krkavčí skály, které v plánu byly. Kdo mě zná, například dítka - si řeknou:"Taťka nešel podle plánu??? To není možné!"

Přesto, že mám dvojici fotek, které by se šikl popisek:"Najdi 10 rozdílů", plníce slib na netu nebudou.

Na dnešní turistiku byl batoh těžší o další výstroj. V Globu, v oddělení Tchibo, jsem náhodou zmerčil nesmeky za pár stovek. A málem měly premiéru, neb asfaltka lesem do kopce byla pokryta ledem a pěkně klouzala. Naštěstí šlo jí to okraji silnice či někde, kde to tak neklouzalo. Ale ten pocit sucha a bezpečí stál za to. Přející počasí včetně tepla předvedlo ledu, že dlouho se roztahovat nebude.

Původní, plánovaná trasa:
https://mapy.cz/s/3o2T7

Období

10.2.2019

Statistiky

  • 39 fotek
  • - zobrazení
  • 0 se líbí

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Zakódované album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
Reklama

Další alba autora

Podobná alba